Golf & Ski resort Ostravice

V Ostravici, na úpatí hory Žár, na oranžové stezce, se nachází golfové hřiště špičkové evropské úrovně, které vzešlo z dílny architekta Chrise Johnsona. Toto velkoryse zbudované golfové hřiště s 18-jamkami se rychle stalo oblíbeným hráčským terénem. Jedná se o mistrovské golfové hřiště, par 72 typu parkland.

Zajímavostí je, že místní hřiště se řadí dle ankety časopisu Golf Digest mezi 100 nejlepších golfových hřišť v Evropě.
A co zde golfista mmj. nalezne? Driving range s krytými kójemi a cvičné plochy pro krátkou hru,
golfovou klubovnu s komfortním wellness.

Od první jamky může golfista nabýt dojmu, že se jedná o velmi otevřené hřiště, jeho charakter se ale v průběhu změní…cílem investora bylo hřiště vysoké úrovně v evropském měřítku a tato ambice byla rozhodně naplněna. Výběr lokality, tvarování hřiště, kompletní závlaha hracích ploch, velké greeny, 3 ha vodních ploch, pět rozlehlých odpališť na každé jamce, speciální osiva atd. – to vše naplňuje požadavky hráčů z vyspělého golfového světa.

Jedná se o hráčsky velmi rozmanité hřiště zasazené do kouzelného panorama beskydské přírody, které oslovuje golfisty všech hendikepů. Je vhodné i pro začínající hráče a výborně otestuje schopnosti ambiciózních golfistů. Prvních pět jamek je velmi otevřených a hned tři z nich se hrají kolem vody, která je záměrně umístěna tak, že prověří psychiku hráčů. Na dalších jamkách se pak hřiště více uzavírá.

Ke golfovému areálu přísluší také hotel Green Inn s restaurací jsou umístěny v samém srdci Golf & Ski resortu a poskytuje fascinující výhledy na Challege Golf Course Ostravice a také na samotné beskydské vrcholy i do údolí.