Vyhlídková koloběžková trasa od Zbuja na Sepetnou

Aktuálně: Do jara 2021 je celý areál U Zbuja uzavřen.

4kilometrová vyhlídková koloběžková trasa začínající u Dřevjanky U Zbuja, která je jednou ze zastávek žluté medvědí tlapky a končící u Horského hotelu Sepetná, kde se střetává žlutá, oranžová a červená stezka, je příjemným mírně adrenalinovým zážitkem. Zároveň však krásnou vzpomínkou na dětství, obzvláště pak na rovinatých úsecích, kdy je potřeba se na koloběžce odrážet.

Trasa se dvakrát setkává se žlutou medvědí tlapkou, nicméně její průběh je pozvolnější a značen tak, aby koloběžkář kromě požitku z jízdy na nezvyklém prostředku, stihl ještě sledovat krásy okolní krajiny. Po cestě vás neminou zastávky s výhledem na Lysou horu – výhled do údolí (osada Hutě s hospodou U Veličků), Malenovický kotel a na vrchol s vysílačem ve výšce 1 323 m n. m. Dále výhled na Malenovice – tady vyzkoušejte nalézt kostel sv. Ignáce z Loyoly jež se svou špičatou kostelní věží tyčí stojící na kopci Borová v Malenovicích. Další zastávka pak bude u Kříže sv. Huberta, jež je patronem všech myslivců. Kříž zde také myslivci postavili jako symbol přátelství a spolupráce. A na závěr na Vás čeká vyhlídka do údolí obce Ostravice. Při sledování krajiny hlavně nezapomínejte držet řidítka oběma rukama (a brzdit pravou), protože to je při jízdě na koloběžce základ úspěchu.

Přejeme Vám příjemnou jízdu!

Hosté ubytovaní v RC Sepetná a držitelé karty Beskydy Card obdrží slevu na jízdné. Součástí výpůjčky koloběžky je také ochranná helma.