Rybník TOJO

Rybník se svými sádkami, vše po velmi důkladné rekonstrukci, nabízejí jednak prodej ryb a pak také dává prostor rekreačním rybářům, kteří si zde mohou chytit tu svou rybku.

 

Zapůjčení rybářského náčiní je samozřejmostí a lovit ryby mohou i děti, a to za doprovodu rodičů. Chycenou rybu si můžete obratem sníst, neboť součástí lovu je i zpracování ryby. V nabídce jsou klasicky: kapr, pstruh a jeseter, z nichž poslední jmenovaný je vhodný pro děti kvůli absencí kostí.

Rybí sádky zajišťují celoroční prodej ryb sladkovodních, jako např.: kapr obecný, jeseter sibiřský, pstruh duhový a lososovitý. Tyto druhy jsou vesměs celý rok v různých velikostech. Dravé ryby: candát, štika či sumec naleznete pouze v předvánočním prodeji během výlovů.

Čerstvé ryby z rybníku jsou také pravidlně dodávány do přilehlé restauraci U Hastrmana, která se specializuje, jak jinak, na pokrmy z ryb.

A jedna zajímavost: před Štědrým dnem se tady stojí „řady“ skoro až k základní škole, protože ryby z místních sádek jsou skutečnou delikatesou nejen na štědrovečerním stole.

Majitel budoucna počítá s vybudováním menšího zoo parku (kozy, ovce, prasata). Nyní je prozatím k vidění  drůbež a kačeny.