Dřevjanka U Zbuja

Aktuálně: Do jara 2022 je celý areál U Zbuja uzavřen.

Na samotě v lesích, uprostřed louky idylicky posazená chaloupka s občerstvením a nově i ubytováním ve čtyřech komfortních prostorných apartmánech, zve návštěvníky k posezení a občerstvení s výhledem na Lysou horu a okolní beskydská panoramata. Pro dětské návštěvníky je zpestřením návštěvy zvířecí společnost – na louce se pasou ovečky, majitel chová králíky, prochází se tu slepice, jen pejskové bez vodítek nejsou vítanými společníky.

Specialitou kuchyně jsou borůvkové knedlíky v bramborovém těstě a uzené v bramborovém knedlíku se špenátem. Jako aperitiv doporučujeme Zbujovou hořkou a na zapití pivo Bernard 11º.

Jednoduše idyla v srdci beskydské přírody. Po vydatném posilnění – např. borůvkovovými knedlíky v bramborovém těstě a uzeným v bramborovém knedlíku a osvěžení třeba pivem Bernard, nebo dokonce Zbujovou hořkou, se turisté mohou vydat po žluté tlapce směrem k Medvědí skále s kouzelným výhledem do údolí, nebo v opačném směru k Albínovu náměstí a kolem Ostré hory. Tato trasa je vyhledávaná také pro možnost sjezdu na koloběžkách k hotelu Sepetná.

Dřevjanka U ZBUJA leží na křížení turistických cest, žluté medvědí tlapky, naučné stezky K Tisu ze SKI Malenovice, zelené značce z Nové Vsi, modré značce z Ostravice a Beskydské magistrále směřující k nejvyššímu vrcholu Beskyd – Lysé hoře. Terénní podmínky jsou vhodné pro pěší turistiku, horolezectví na Medvědí skále, horská kola i běžecké lyžování na Beskydské Magistrále. Pro školní třídy a jiné skupiny nabízíme možnost opékání buřtů na ohni.

Možnost sjezdu na koloběžkách od Dřevjanky u Zbuja na Sepetnou – více informací získáte zde


Praktické info

zluty-medvidekMedvědí stezka:
žlutá stezka

Kategorie: restaurace
GPS: 49.559030, 18.404847
Adresa: Malenovice 74, 739 11 Malenovice, Česká republika
Telefon:+420 601 530 057
E-mail: [email protected]
WWW: Facebook
Certifikáty a členství: člen Beskydhostu, soutěžní místo Beskydhostu na žluté trase
Točené pivo: Bernard
Provozní doba: celoročně Út – Ne 09:00 – 18:00
Rok výstavby: 1836 Rok poslední rekonstrukce: 2019

Dostupnost

Nejbližší vlakové zastávky: Ostravice zast. (2 km), Ostravice (2 km), Frýdlant n.Ostr.-N.Dědina (3 km)
Nejbližší autobusové zastávky: Malenovice, Hutě (1 km), Malenovice, parkoviště (2 km), Malenovice, hotel Petr Bezruč (2 km)


Co dále na žluté stezce uvidíte: