Vodopády Satiny

Vodopády na Satině patří k největším klenotům žluté Medvědí stezky. Potok pramenící v severozápadním svahu Lysé hory ve výšce kolem 1000 m n. m. si v dolní části prorazil cestu tvrdým podložím a vytvořil unikátní koryto, které společně s vodopády, navazující faunou a flórou tvoří přírodní památku. Níže v údolí pak vede souběžně s potokem Satina černá Čapí stezka, která je ideální pro nenáročnou turistiku, kde s oblibou chodí na procházky rodiny s dětmi.

Poklad ukrytý ve stínu Lysé hory

I takto by se dala charakterizovat přírodní památka Vodopády Satiny ležící možná pro mnohé návštěvníky Moravskoslezských Beskyd trochu ve stínu slavné Lysé hory. Hlavní vodopád se nachází na dně hluboké rokle mezi dvěma skalními bloky. I když výška vodopádu nepřesahuje 2 m, okolní skály tvoří impozantní bránu, která společně s hučící vodou a svým „geniem loci“ dokáže na chvíli zastavit čas. Místo má své jedinečné kouzlo, je velmi fotogenické a stává se oblíbenou trofejí objektivů po celý rok. Od rozcestí „U korýtka“ vedou dolů k vodopádu velké kamenné schody.

Osvěžení a přírodní wellness

Zejména v horkých letních měsících nabízí rokle příjemný chládek a studená voda osvěžení. V poslední době se „přírodní wellness“ na Satině stalo cílem také řady otužilců, kteří i v zimních měsících chodí „posedět“ do ledové beskydské vody.

 


Co dále na žluté stezce uvidíte: