Beskydský pivovárek

Pivo k turistice odjakživa patří

Beskydský pivovárek je oblíbeným cílem turistů mířících nejen na Lysou horu či Smrk. Najdete jej asi 700 metrů od vlakového nádraží v Ostravici. V místní pivovarské hospůdce je na čepu pět různých piv. A to zdejší vlajková loď, kterou je Beskydský ležák, dále polotmavý Zbuj, jeden z ochucených ležáků a pak dva speciály. Další piva z aktuální nabídky, kterou najdete na webu, si můžete odnést s sebou v lahvích, případně si můžete koupit i sudové pivo. Příznivci pivovárku a sběratelé si zde také mohou koupit trička, mikiny, cyklo dresy, šátky, sklenice, sadu podtácků nebo etiket. V areálu Beskydského pivovárku najdete dostatek míst pro parkování. Chcete-li si tedy projít oranžovou nebo červenou medvědí stezku, na kterých pivovárek leží, tak tady klidně zaparkujte a vyrazte odsud na výlet.

 

Nevaří se tady ale jen pivo

Od března 2018 se v hospůdce můžete i dobře najíst. Když se podíváte na stálý jídelní lístek nebo denní nabídku, tak si myslíme, že si určitě vyberete. Vaří zde především ze surovin od malých a lokálních dodavatelů včetně vlastní sýrárny. V hospůdce je možné uspořádat i různé oslavy, hostiny, svatby, srazy, firemní akce a večírky. V létě 2018 pak byla otevřena naproti hospůdky velká pivnice “Stodola”, kde najdete samostatný výčep, vnitřní posezení až pro 200 osob a venkovní kryté posezení pro dalších cca 250 hostů.

 

Víte jak chutná ALE nebo IPA?

Nefiltrovaná a nepasterizovaná piva se v Beskydském pivovárku v Ostravici vaří od jara 2013. Od té doby jste mohli ochutnat více než 40 různých piv, a to jak spodně kvašených ležáků, tak i svrchně kvašených speciálů (ALE, IPA aj.). Nevíte jaký je mezi nimi rozdíl? Přijďte se do pivovárku někdy podívat na prohlídku, během které vám to rádi vysvětlí. Malé pivovary přinášejí na pivní trh pestrost, nové chutě a vůně, což je právě hlavně doména svrchně kvašených piv, která se chmelí cizokrajnými chmely z USA, Austrálie nebo třeba Nového Zélandu. Tyto chmely mají jiné charakteristiky než ty žatecké, používané na Čechy milovaný ležák. A taková je i filozofie Beskydského pivovárku, vařit skvělý ležák, ale také objevovat další místa na mapě pivních druhů a stylů.

Nejlepším způsobem, jak rozdíl mezi jednotlivými styly poznat, však bude, když se do pivovárku po výletě zastavíte místní piva ochutnat nebo si domů odvezete tekutý suvenýr z Ostravice.


Praktické info

Medvědí stezka:
oranžová, červená (fialová) stezka

Kategorie: minipivovar, pivnice
GPS: 49.532032, 18.394948
Adresa: Ostravice 449, 739 14 Ostravice, Česká republika
Telefon:+420 558 650 825
E-mail: [email protected]
WWW: www.beskydskypivovarek.cz
Certifikáty a členství: člen Beskydhostu, soutěžní místo Beskydhostu na oranžové a fialové (červené) trase

Dostupnost

Nejbližší vlakové zastávky: Ostravice (652 m), Ostravice zast. (2 km), Frýdlant n.Ostr.-N.Dědina (5 km)
Nejbližší autobusové zastávky: Ostravice, panelové domy (180 m), Ostravice, aut.st. (586 m), Ostravice, Mazák (1 km)


Beskydhost se o Vás postará!

Beskydský pivovárek • Dřevjanka U ZbujaGolf & Ski resort OstraviceGreen Inn hotelHorský Hotel Samuel • Horský hotel SepetnáHospůdka U ZdeňkaHostel Ubytování pod horami • Hotel Dejmon (DOČASNĚ UZAVŘENO) • Hotel FreudHotel OdraHotel Prosper • Chata pod LysouPenzion U PacošůPenzion SluníčkoPohostinství SmrčekRestaurace U PařezuSki Areál Opálená • Sruby Peřeje

Fotogalerie