Tisková zpráva k projektu Po medvědích tlapkách

Spolek BESKYDHOST

(dále spolek) je dobrovolný svazek fyzických a právnických osob podnikajících v hostinské živnosti a příbuzných oborech v oblasti cestovního ruchu. Místem působnosti jsou obce Čeladná, Malenovice a Ostravice, Nová Ves a část Ondřejníku. Nosným projektem spolku je pak

projekt: Po medvědích tlapkách pod nejvyššími vrcholy Beskyd.

Projekt, jehož počátky se datují od roku 2012, má za úkol spojit lidi se zájmem o turistický ruch v oblasti pod Lysou Horou, Smrkem a blízkém okolí. Základem je tisk a distribuce map rozdávaných zdarma, značení cca 90 km tras „Po medvědích tlapkách“, web se články o jednotlivých místech a zajímavostech na trasách a doprovodná reklamní kampaň k nim. Zásluhou projektu se podpoří turistický ruch v oblasti, zvýší návštěvnost zařízení a tím i daňové odvody obcím a městům. Spolek tímto marketingově zviditelňuje oblast a láká do ní návštěvníky.

V roce 2021

jsme z prostředků získaných od zajistili tisk map, realizaci dalších cedulí umístěných u nových členů, webovou reklamu na Facebooku, Sklik, zpracování nových článků na webu.
V roce 2021 spolek získal Certifikát Lokální destinační management. Tím se zapojil celostátních struktur řízení CR v České republice

Návštěvnost webu vzrostla meziročně na 44 tis, bylo vytištěno 15000 map, označen 1 km tras, opraveno 15 km. Bylo namontováno či opraveno cca 10 směrových šipek, 1 mapa 90×60 cm, 2 soutěžních cedulí 90x60cm u členů Beskydhostu. Přibylo cca 25 nových článků na webu.

V roce 2021 nás podpořili:

Obec Ostravice

částka 150 000 Kč

Obec Ostravice

Moravskoslezský kraj

částka 80 000 Kč

Obec Malenovice

částka 15 000 Kč

Město Frýdlant nad Ostravicí

částka 30 000 Kč

 

Logo Frýdlant nad Ostravicí

Obec Kunčice pod Ondřejníkem

částka 6 000 Kč

 

Logo Kunčice p O

 

V roce 2020

jsme z prostředků získaných od zajistili tisk map, realizaci dalších cedulí umístěných na nové černé stezce, webovou reklamu na Facebooku, Sklik, zpracování nových článků na webu.
Od roku 2020 jsou členy spolku Město Frýdlant nad Ostravicí a podnikatelé na Nové Vsi a na Solárce. (U Fucimana, Hotel Kolonie, RS Budoucnost, Ydykseb, U Hastrmana, Rybník ToJo, Roubenka Ondřejníček).

Návštěvnost webu vzrostla meziročně na 44 tis, bylo vytištěno 20000 map, označeno nově 15 km tras, opraveno 55 km. Bylo namontováno či opraveno cca 50 směrových šipek, 7 map 90×60 cm, 10 soutěžních cedulí 90x60cm u členů Beskydhostu a nová mapa 2×1 m na Albínově náměstí. Přibylo cca 25 nových článků na webu.

V roce 2020 nás podpořili:

Obec Ostravice

částka 150 506 Kč

Obec Ostravice

Moravskoslezský kraj

částka 150 000 Kč

Obec Malenovice

částka 15 000 Kč

Město Frýdlant nad Ostravicí

částka 30 000 Kč
v roce 2019

Logo Frýdlant nad Ostravicí

V roce 2022 bychom se chtěli věnovat rozšíření obecného povědomí o stezkách a zejména tvorbě nových článků o zajímavých místech v okolí stezek Po medvědích tlapkách. Část prostředků chceme věnovat úpravě webu, aby splňoval požadavky na moderní web pro mobilní zařízení, z nichž máme teď cca 65% přístupů. V době, kdy se turistický ruch zaměřuje i na jednodenní návštěvníky je nabídka výletů mimo nejexponovanější místa důležitá, jak jsme se mohli přesvědčit v období koronavirové epidemie. Nadále se chceme setkávat a společně řešit problémy, které cestovní ruch v oblasti přináší. Také se chceme aktivně podílet na projektech, které se týkají turismu v oblasti pod Lysou horou.

Děkujeme za podporu a předpokládáme, že projektu budeme čas a energii věnovat i v dalších letech. Jde o jedinečnou formu propojení podnikatelské, municipalitní a krajské sféry pro dobrou věc, která nemá v ČR obdoby.