Moravsko-slezská hranice v Ostravici

Obec Ostravice je často nazývána jako brána Moravskoslezských Beskyd. Při výletech po medvědích tlapkách se dozvíte mnoho informací nejen o zvířatech jednotlivých tras, ale také na vás čekají zajímavosti z historie. V Ostravici si třeba můžete připomenout dvě historické české země hranicí, kterou tvoří řeka Ostravice. Během jednoho dne tak vstoupíte „bránou do Beskyd“ a současně se můžete hned několikrát podívat na Moravu a do Slezska.

Řeka Ostravice přirozenou hranicí

Na několika místech v obci Ostravici je na mostech vyznačena země, ve které se právě nacházíte. Při výletech se můžete bavit tím, jak před mostem jste na Moravě a za mostem už stojíte ve Slezsku. Pokud si naplánujete výlet podél řeky Ostravice, hranice historických zemí překročíte vícekrát.

Tip na výlet po Moravě a Slezsku

Přijedete-li vlakem do Ostravice a vystoupíte v Ostravici – zastávka, vydejte se po modré turistické značce k mostu u řeky Ostravice. Zde se přesvědčte, ve které zemi se nacházíte a pokračujte proti proudu řeky po značce oranžového medvídka k Peřejím. Zdejší přírodní zajímavost si určitě zaslouží fotku a pak můžete pokračovat dále proti proudu řeky také po cyklotrase č. 59 do centra obce (informační centrum, železniční stanice). Pokud byste zamířili až do Beskydského pivovárku, přejdete řeku ještě třikrát. Možná, že po návštěvě pivovaru už ani nebudete vědět, ve které zemi jste…

Co dále na oranžové stezce uvidíte:

Oranžová liščí stezka

Nenápadný vrchol Skalka v Ostravici

Při úpravě oranžové liščí trasy v roce 2021 jsme ...

Moravsko-slezská hranice v Ostravici

Obec Ostravice je často nazývána jako brána Moravskoslezských Beskyd ...
Nelezená geo skrýš

Geocaching v okolí medvědích tlapek

Lovíte s dětmi kešky? Nebo bez dětí? Anebo naopak ...
Evangelický kostel

Evangelický kostel v Ostravici

Kostel Českobratrské církve evangelické byl postaven v letech 1873-1874 ...

Peřeje na řece Ostravici

Značka oranžového medvídka nabízí krásné výhledy z kopců po ...
Horský hotel Sepetnáq

Restaurace Sepetná

Součástí hotelu Sepetná je restaurace s terasou klenoucí se ...