Geocaching v okolí medvědích tlapek

Lovíte s dětmi kešky? Nebo bez dětí? Anebo naopak netušíte, co je to vlastně ten geocaching? Zjednodušeně řečeno je to celosvětová hra, ve které je vaším úkolem nalézt skryté schránky pomocí GPS souřadnic. Souřadnice naleznete v mobilní aplikaci, která vás bude navigovat až na určené místo, kde začne v okruhu několika metrů samotné hledání. Po nalezení „kešky“ se musíte zapsat fyzicky do bločku v kešce a taky online v aplikaci. Součástí skrýše bývá často i „poklad“ ve formě drobných předmětů, typicky hraček z kinder vajíček, odznaků a dalších suvenýrů, které můžete ve schránce vyměnit.

Kešky jsou většinou ukryté na zajímavých místech, třeba u různých kulturních, přírodních, architektonických památek jako jsou větrné mlýny, kostelíky, kříže, skalky, a podobně. Mohou to místa se zajímavým výhledem, ale taky i městské keše případně se může jednat o celé série keší zaměřené na určité téma. Samotné skrýše mohou být v dutinách stromů, pod kořeny či ve skále. Mnoho tvůrců keší se snaží vytvořit skrýš co nejoriginálněji, takže hledání může zabrat víc než deset minut, o to je pak radost nad nálezem větší a kreativita tvůrce ze odměněna zaslouženým obdivem.

Samotné hledání keší může být vítaná kratochvíle pro rodiny s dětmi, protože výlet v přírodě tak dostává mnohem zajímavější rozměr, ale spoustu příznivců má i z řady dospělých, kteří se díky tomuto koníčku dostanou na zajímavá místa, doplní své znalosti z vlastivědy, přírodovědy či techniky a mohou si užít i spoustu adrenalinu v případě keší umístěných na stromech, skalách apod.

Geocaching v oblasti stezek

Také v oblasti našich stezek lze nalézt desítky těchto keší. Některé z nich jsou v dané oblasti zaměřeny na přírodní zajímavosti, ale nechybí zde ani různé pohádkové náměty.

Ideální je prostě naplánovat si aspoň půldenní výlet s hledáním keší, díky kterému poznáte okolí a ještě si užijete spoustu zábavy. Jedním z takových doporučených okruhů je právě i žlutá stezka, která vás zavede k vodopádům Satiny a Medvědí skále a možná zrovna právě tam lze „něco“ najít …

Také vesnice Čeladná je „úrodná“, co se týče geocachingu a kešky můžete hledat v případě, že si vyberete zelenou zaječí nebo oranžovou liščí stezku.

Stejně tak se dá odlovit celá série vyhlídkových keší, pokud se rozhodnete absolvovat modrou jezevčí stezku, jejíž hlavní část vede po obvodu Ondřejníků.

Několik kešek lze odlovit přímo ze zmíněných stezek a leží doslova pár metrů od cesty. Jindy je tře zajít trochu hlouběji do lesa nebo trasu lehce modifikovat. Vždy ale budete odměněni něčím zajímavým, o čem se v běžném turistickém průvodci nedovíte.

Co dále na oranžové stezce uvidíte:

Oranžová liščí stezka

Nenápadný vrchol Skalka v Ostravici

Při úpravě oranžové liščí trasy v roce 2021 jsme ...

Moravsko-slezská hranice v Ostravici

Obec Ostravice je často nazývána jako brána Moravskoslezských Beskyd ...
Nelezená geo skrýš

Geocaching v okolí medvědích tlapek

Lovíte s dětmi kešky? Nebo bez dětí? Anebo naopak ...
Evangelický kostel

Evangelický kostel v Ostravici

Kostel Českobratrské církve evangelické byl postaven v letech 1873-1874 ...

Peřeje na řece Ostravici

Značka oranžového medvídka nabízí krásné výhledy z kopců po ...
Horský hotel Sepetnáq

Restaurace Sepetná

Součástí hotelu Sepetná je restaurace s terasou klenoucí se ...