Peřeje na řece Ostravici

Značka oranžového medvídka nabízí krásné výhledy z kopců po obou březích řeky Ostravice. V nejníže položeném místě okruhu je doslova ukrytý poklad. V nadmořské výšce 396-399 m n. m. se rozprostírají “Peřeje” na řece Ostravici, kde po celý rok turisté a cyklisté obdivují obnažené skalní prahy. Zejména na jaře je hezké pozorovat, jak hrají břehy řeky Ostravice různými barvami bylin. “Peřeje”, jak jsem jim v Beskydech říká,  jsou přírodní památkou s oficiálním názvem “PP Koryto řeky Ostravice“. Toto maloplošné zvláště chráněné území je významnou geologickou lokalitou, kde je odkryta oblast kontaktu dvou příkrovových jednotek karpatského flyše. Skalnaté území bylo vyhlášeno k ochraně už v roce 1966.

Dostupnost pěšky, na kole i vlakem

 
Peřeje jsou situovány na značené trase oranžového medvídka, značení KČT a současně oblíbené cyklotrase (59) vedoucí z Ostravy do Beskyd. Místo leží blízko železniční zastávky “Ostravice zastávka” (0,5 km).
 

Ubytování u Peřejí

 
Přímo naproti přírodní památky se nachází Sruby Peřeje, kde je možné se ubytovat. Toto příjemné privátní ubytování je možné po celý rok a může se stát ideálním základním táborem pro výlety v Beskydech pěšky nebo na kolech.
 

Zmrzlina pod horami

 
Nedaleko Peřejí a vlakové zastávky stojí dřevěný stánek s dětským hřištěm, kde se za příznivého počasí podává z okénka vyhlášená točená zmrzlina. Výlet si tak můžete osladit zmrzlinou v místě s příznačným beskydským názvem – Zmrzlina pod horami.
 

Fotogalerie

 

Co dále na oranžové stezce uvidíte:

Peřeje na řece Ostravici

Značka oranžového medvídka nabízí krásné výhledy z kopců po ...
Zobrazit více
Horský hotel Sepetnáq

Restaurace Sepetná

Součástí hotelu Sepetná je také restaurace s terasou klenoucí ...
Zobrazit více

Ráj dřevěných soch

V červnu 2017 byl v Ostravici otevřen "Ráj dřevěných ...
Zobrazit více
Zahrada_Plna_Surikat

Zahrada plná surikat

Na oranžové stezce po cestě od Peřejí na Ostrou ...
Zobrazit více

Horská kola, elektrokola, segway na Sepetné

Přímo na úpatí Lysé hory mají milovníci cykloturistiky možnost ...
Zobrazit více

RelaxCentrum Sepetná

V RelaxCentru Sepetná se nachází 2 bowlingové dráhy s ...
Zobrazit více