Dotazník – doplňující otázky

Na začátku roku 2021 jsme oslovili turisty s dotazníkem k parkování pod Lysou horou. Tady je část odpovědí, která nešla zpracovat jinak než touto textovou formou.

Odpovědi na dotaz:

Je ještě něco, co byste nám chtěli vzkázat a navrhnout pro lepší dostupnost a parkování pod Lysou horou?

Nevhodné a nicneříkající odpovědi nebyly publikovány. Taktéž poděkování a pozdravy jsem z důvodu úspory místa smazal. 

„Osvětová“ kampan k parkování. Vytvořit seznam všech vyhrazených parkovišt s jejich kapacitou a pravidelně toto sdílet na sociálních sítích (Fb skupina Lysohoři, Outdoor vybavení – zkušenosti, poradna), v magazínech patriot, přes média a sítě přilehlých měst (Ostrava, Frýdek, Frýdlant, Třinec, …). Spoustu pravidelných horalů už má k přírodě vztah a informace si často sami hledají. Ti, kdo vyrazí příležitostně, by sice mohli také, ale tímto vzděláváním tomu jít naproti. Mimo parkování se takto může pravidelně postovat i nějaké „desatero“ pobytu v horách – odpadky (sbírám vlastní, i cizí – po vzoru Leave No trace). Chovám se tiše, obzvlášt večer – nejsem tma sám a zvířata mají raději klid, …
„zlegalizovat“ dopravní značkou parkování za mostkem na Hutích a ideálně tam i upravit „nelegální“ parkovací místa
aby byli všichni k sobě a k přírodě ohleduplní
Aby bylo více lidí, kteří jezdí hromadnou dopravou.
Aby lidé začali používat i jiné trasy než ty frekventované.
Aby řidiči při parkování používali hlavu, neparkovali na krajnici ( zákaz stání od pily až po trafo by to spravil )
Aby se lidé chovali ohleduplně a slušně.
Aktuální ceny parkovného
aktuální obsazenost míst
Ani ne, jezdíme brzy ráno a zaparkujeme bez problémů, nebo necháme auto ve Frýdlantu a dojedeme vlakem
Aplikace by byla fajn
Aplikace o parkovištích a jejich naplněnosti
App
Asi by vám pomohlo záchytné parkoviště a pak kyvadlová doprava k trafu
Asi těžko splnitelné – více parkovacích míst v centru Ostravice
Asi to už není o počtu parkovacích ploch, ale množstvím návštěvníků Beskyd, kterých už je moc. Ani ty hory nejsou „nafukovací“. A právě ti „rádoby“ turisté hledají místa k parkování kdekoliv a chtějí zaparkovat „až pod kopcem“. A to je moc špatné.
ať se starostové obcí po 20 letech nárůstu návštěvníků, ze kterých tyto obce mimo jiné profitují, zejména Ostravice, hotely, obchody, kavárny, restaurace vzpamatují a učiní konkrétní kroky ke zlepšení parkování. počet aut a lidi do vlaků a busů nedostanou, s tím ať se konečně smíří!!!! Všude jen zákazy a pro ty lidi neudělají nic. Potom jsou znechuceni jak místní, tak turisti. Myslíte si, že pražák, Polák, Slovák, budou předem koukat na aplikaci, jestli je místo?… uvažujte nad tím ze strany turistů a snažte se z nich ty peníze dostat!
ať si chaty vybudují své parkoviště
ať to nedopadne jak na Prašivé, kde se slibovalo velké parkoviště a je tam plácek pro 6 aut
Auta bych v horách omezil na nezbytné minimum.
Auta u transformátoru mnohdy parkují chaoticky, vešlo by se jich tam více, kdyby se místa dala nějak nalajnovat.
Autem se jezdit bude. To uz nikdo nezrusi. Je treba zvysit parkovaci kapacity, klidne zpoplatnene. A teprve potom resit spatne parkovani.
Autobusy které budou pendlovat
Až přestanou chodit do hor lidé, kteří hory volí místo obchodních center, bude snad lépe.
Bohužel, všeobecně přibývá plechových miláčků a lidé do hor odmítají pro svoje pohodlí jezdit vlakem či autobusem. Ale ve městech řeší to samé….
Bylo by možné malé oficiální parkoviště Papežov rozšířit o další? Mám na mysli „parkovací plochu“ za zatáčkou směrem ke Zlatníku?
Bylo by super dostatečné kapacitní parkování zdarma.
Častěji pokutovat ty, kteří stojí v zákazu.
Čím více ploch k parkování, tím líp.
Dávat více pokut
Dostatek mista na Parkovani hlavne u Papezova, tam je parkovani asi nejvetsi orisek, jezdime az z Bohumina a nekolikrat se nam stalo ze jsme nezaparkovali a museli jsme odjet
Dostupnost i parkování je bezproblémové.
Formulář mi nešlo odeslat bez vyplnění otázek pro řidiče, nejezdím autem, a přesto jsem byla přinucena vyplnit něco, co není pravda.Tyto otázky o parkování tedy neberte z tohoto dotazníku jako pravdivé.
Čím dál tím více chodí lidí na Lysou horu, určitě bych zakázala pořádání akcí jako jsou různé
závody, kdy běžci běhají neustále nahoru a dolů, Beskydskou 7 apod. . Je to nepříjemné, když musíte odskakovat běžcům z cesty a chcete si užít výlet. Určitě tyto akce nepřispívají ekologii na horách, ale naopak, je více ničena. A také bych určitě nepovolila žádnou lanovku na vrchol hory, kde se již teď placatí stovky lidí na malém prostoru.
Hlavně nestavet další parkoviště v CHKO.
Hlavně tam nepostavte lanovku 🙂
Chodím přes 10 let a lepší dostupnost podle mě není potřeba. Už tak je ten kopec zničený neukázněnými ,,turisty“. Neukáznění motoristé budou pořád blokovat cestu auty jako každoročně
Chraňte Lysou horu před nájezdy autoturistů
chtěla bych mít klid a to je někdy nemožné, návštěvníci se chovají jak …
Chybí dobíjecí stanice pro elektromobily (Krásná, Ostravice), omezená možnost parkování zdarma.
Ideální by byl semafor s volnými místy umístěný již na rozcestí Raškovic
Informace o dostupnosti parkovacích míst
informace o místech k parkování
Informační cedule.
informovanost bude určitě výhodou, my se snažíme jít pokaždé jinudy! To mě nepustilo vyplnit
Informovat lidi že existují i jiné kopce než jen Lysá hora
já bych chtěla Lysou horu uchránit před turisty, což je asi utopie
Jasně vyznačit, kde se smí parkovat, nakreslit parkovací místa, za sněhové pokrývky udržovat místa dostatečně vyhrnutá, aby se jejich počet výrazně nesnižoval (samozřejmě za parkovací poplatek celodenně a celoročně – výběrčí, parkomaty, SMS platby, atd). Jasně vyznačit, kde se parkovat v žádném případě nesmí (z důvodu bezpečnosti, blokace provozu, ničení travnatých ploch a následné vytváření bahnitých míst) a porušování zákazu ihned a důsledně pokutovat.
Jasnější značení, kde se nesmí parkovat.
Je mi to opravdu jedno. Přecpaná Lysá je mimo můj zájem
Je nás tam trochu moc!
JE ŠKODA,ŽE ZMIZEL „šANTÁN
Je to katastrofa.Proto chodím jen mimo oblíbené časy a nejraději v noci.Asi jsem vám moc nepomohl.Hidne štěstí
Je treba uz ted intezivne premyslet a hledat parkovaci plochy pro velka odstavna parkoviste pred udolimi…a zacinat planovat shuttle do budoucna.
Je třeba přijet brzy ráno, později je to s parkováním horší.
Jedete vlakem
Jelikož jezdím autobusem, neřeším parkování
Jelikož nejčastěji jezdíme autobusem, tak větší nabídku spojů. Odstavná parkoviště a odtud kyvadlovou dopravu, pro čistší hory.
Jezdím v časech mimo špičku (ráno, pozdní odpoledne) a nemám s parkováním problém
Jezdíme pod Lysou (hotel Bezruč) autem, protože máme 3 malé děti (7, 6 a 2 roky). Dříve (v mládí) jsem jezdívala na kole až Havířova (73601) na vrchol Lysé a zpět. Ocenila bych koncepčně zřídit na nejexponovanějších parkovištích vyhrazená místa pro rodiny s malými dětmi, podobně jako jsou např. před hypermarkety. Kdo táhl na zádech v krosně 12kilové batole na Lysou, jistě pochopí… 🙂 Ale těžko říct, jestli by toho mnoho lidí bohužel nezneužívalo. 🙁
Jezdíme pouze mimo svátky a víkendy, proto s parkováním nemáme potíže.
Jezdíme většinou na kolech.
Jezdit vlakem a autobusem.
Jo. Chci bobovou drahu cestou dolu. Boli me kolena 😉 Tak at se dari a jste zdravi 😉
Jsem „mistni“ z Celadne. Chodim na proflaknute kopce jako je Lysa/Smrk/Javornik vetsinou jen pres tyden po praci. O vikendu chodim radeji tam, kam moc lidi nechodi a tak abych bud dosel z domu bez auta, nebo v lete dojel na kole. Parkovani u trafa mi vyhovuje. Vetsinou protoze jedu po praci mam max 3 hodiny casu i s cestou autem tam a zpet, tak mi pripadne parkovani u pily uz do casoveho planu moc nesedi a taky slapat kus po asfaltce je nuda. Pres tyden ale problem zaparkovat u trafa nebyva. Obcas jdu od Bezruce (tam parkuju u hotelu za symbolicky poplatek).
Jsem spokojen s dostupností parkování.
Jsem spokojen se stávajícím stavem, mimo víkendy to docela ujde.
Jsou i jiné kopce v Beskydech a nebylo by od věci, řešit i parkování pod nimi
Kdo si chce udělat výlet, může se naučit cestovat vlakem “motivace” a jízdenky třeba vybírat nahoře s odměnou pro děti, třeba lízátko 👍🏻
Když je hodně aut, jdu pěšky z domu.
Kéž by zas coronaturisti začli chodit do obchodních center a zmizeli z hor, to by hned bylo víc místa.
Klidně zpoplatnit parkoviště u transformátoru na Ostravici.
Koncentrovat vetsi parkoviste napr. na Ostravici, nechat ty mensi parkoviste pro normalni lidi. Pri vetsim rozsireni budou proste davy ze vsech stran 🙁
Koordinátory parkování
Kryte autobusove zastavky
kyvadlova doprava
kyvadlova hromadna doprava z centralnich parkovist
kyvadlový autobus Frýdlant – Petr Bezruč, proč ne?
Lanovku
Lepší budoucnost? Soboty, neděle se tam nachází víc lidí, než na Vaclaváku. Nic bych nařešil. Spíš bych se zamyslel, jak řešit tuto věc. Kdysi jsem chodil rád. Teď je to hnus. To neříkám jak tam asi přebývá lesní zvěř.
Lepší obslužnost autobusem
Lepší spojení s F-M
Lidé jsou líní zaparkovat o 500 m jinde, než jsou zvyklí, i když pak jdou několik km na Lysou a zpět. Navíc se projevuje povýšenost těch movitějších, že oni můžou všechno a parkují kde se jim chce. Třeba dnes jedno auto zabralo 3 parkovací místa a vůbec to řidiči nevadilo, hlavně, že on zaparkoval. Pokud se přeloží červená tur. zn., bude to na několik desítek let, než tam budou chodit všichni, viz přeložená trasa kolem Mazáku pod větrami na Lysou.
Lidé můžou chodit pěšky s Frýdlantu a nebo jet autobusem. To vo se děje teď v době covidu je hrozné aspoň pro nás co tady žijeme.
Lidi by se nad sebou měli zamyslet a začít více využívat autobusy a vlaky.
Lysá hora je kult a tato Čínská chřipka bohužel ještě více zvýšila její návštěvnost. Myslím si že je to už dokonce za hranici toho co je pro kopec ale i okolní obce únosné. Je fajn že se to začíná řešit a uvítám kroky které povedou za nějakým zlepšením situace, za zdravím zachování turistiky, tak jak nám byla předaná generacemi před námi. Pokud by jste potřebovali s něčím nějak pomoci a bylo by to v mých možnostech rád dobrovolně přiložím ruku k dílů.
Žiji tady a není mi rozhodně lhostejné co se děje. S pozdravem Lukáš Kroker
Lysá hora je turisty přeplněna, proto bych nechala stávající parkoviště, rozhodně bych nepřidávala další.
Lysá trpí,nemáte soucit se zvěří a ptactvem a místo toho,aby jste navrhli omezení alespoň v některé dny nebo třeba i jiné ,přemýšlíte ,jak z této hory udělat smetník,lidé si nárokují bezohledně vše a medvědů se nikdo neptá. V Krkonoších jako v Beskydech.Jen smutek pro něco, co kdysi bylo krásné.
Místa je dost.
Misto pro rodiny s detmi
místo rušení parkovacích míst bych se snažil zkultivovat současné parkování.
Moc jednostranny dotaznik, parkuju ruzne – na skialpy papezov, kdyz neni volno, tak zlatnik, kdyz je hodne snehu, tak repconka, kdyz na kole, tak sance nebo nekde dal od lyse, kdyz pesky, tak vetsinou malenovice, prip. Podle toho odkud jdu
Mohli byste spristupnit parkování u Řepčonky jak to bývalo, a mezi řepconkou a papežovem alespoň v letních měsících cesta je tam dost široká
Momentálně mě nic konkrétního nenapadá.
Momentálně mě nic nenapadá, chodím záměrně tak, aby už nebylo moc lidí.
Motivace parkovaní na parkovisku, treba kafe( nebo jiný nápoj) zdarma pri preukázaní parkovacího lístku.
Motivovat turisty parkovat dále od cíle – v obci
Moznost vice parkovacich mist
Možná kyvadlová doprava
Možnost parkovaní na Řepčonce
možnost WC a převlékárny
MSK by se mohl inspirovat aplikací Campermate, která funguje na Novém Zélandě. Nejen že tato zahrnuje informace ubytování, pumpách, obchodech, turistických cílech, ale důležité je to, že ke každému místu mohou turisté napsat aktuální vyjádření, údaje o místech jsou tedy „živé“ a neustále aktuální..
Myslím, že parkování je dostačující. Už tak je na Lysé dost lidí.
Myslím,že kapacita na parkování aut je dostatečná, naopak bych posílila autobusy, které jsou většinou plné😱
Na hory chodi moc lidi. Dokud se nebudou umet chovat v lese, je to spatne. A budu pro zakazy.
Na hory chodíme, aby jsme si upevnili zdraví. Proto pěší turistika je zdravá, upevnění kondičky.
Na hory se jezdí zásadně vlakem či autobusem, ve výjmečných případech autem.
Na Krásné nejsou vyhražená parkoviště , využívala bych i autobus, ale přes týden autobusy jezdí málo a navíc mám psa, kterého mi do autobusu nechtějí vzít . Pes má 3 kg , ale i to je problém . Takže moje auto stojí pod Lysou i kvůli pejskovi. Takových je více , myslím, ze pokud má pes vodítko nakrátko a náhubek, mohly by být předpisy tolerantnější . A taky by mohlo být sdílení cesty – jedu autem, můžu někoho přibrat ….
Na Papežově a v Krásné u žluté značky více parkovacích míst.
Na vjezdu do Ostravice (nebo jiných výchozích míst-Krásná, Malenovice) umístit světelné tabule s uvedením počtů volných parkovacích míst na daném parkovišti nebo parkovištích (musely by se označit pokud by jich bylo více). Např. parkoviště P1 3, P2 4 atd.
Samozřejmě by s tím souviselo příslušné dopravní značení a také i orientační tabule s umístěním příslušných parkovišť v dané obci.
Nabídnout lidem i jiné tipy na výlet třeba formou webu vrcholka.cz aby Lysa nebyla tak přeplněná. Je spousta krásných míst, která se daji navštívit a člověk nemusí vždy parkovat hned u začátku turistické značky.
Nafouknout Beskydy aby se tam vešlo více lidí a na vrcholu Lyse to nebylo jako na Matějské pouti.
Najít víc parkovacích míst
Naváděcí cedule na parkoviště
Navrhuji záchytně parkoviště v Raškovicích nebo u Rekreantu, dále autobusem, záchytně parkoviště v Malenovicích nebo Frýdlantu a posílení autobusové
dopravy k Bezruči, parkoviště na Ostravici a kyvadlovou dopravu k transformátoru. Prostě se přiblížit do hor už hromadnou dopravou a ne každý svým autem se svým malým batohem. Popř. zamykací boxy na oblečení, pokud čekáme na autobus?
Navrhuji zpoplatnění parkovišť – především kolem Sepetné a u Transformátoru, umím si představit částku 100 až 200 Kč (v čase např. od 8-20 hod.). Zároveň by měla Obec Ostravice umožnit výjezd zdarma nebo za symbolických 5 Kč z Ostravice nějakým autobusem v časech, kdy bude zpoplatněné parkování cca 2 krát za hodinu nebo dle potřeby. V rámci udržitelnosti si myslím, že je potřeba objetovat nějaké pohodlí. A naopak umožnit obci, která je takovým enormním náporem dopravy postižena umožnit resp. tolerovat nějaký příjem třeba pro zlepšení služeb pro obyvatele, kteří poblíž cesty mezi centrem a transformátorem musí bydlet.
Navýšit kapacity oficiálních parkovacích míst.
Ne, ve svých časech vždy místo najdu.
Něco jako pernamentku pro Lysaře. Aby jsme mohli všichni využívat placené parkoviště každý den. 50 Kč je pro nás hodně, a většinou neparkujeme déle než 3hod. Děkujeme.
Nedostatečná parkovací místa – Zlatník, Visalaje, Šance
nějaká beskydská karta, která umožní výjezd na parkoviště v horách
Nějaký další autobus pro důchodce a více info o dopravě
Nejezděte tam
nejezdím o vikendech protože je to přecpané
Nejhůř se parkuje na Ostravici. Tam by nejvíce pomohlo záchytné parkoviště někde u centra,, protože hodně turistů chodí i na Smrk.
Nejlépe parkování u Transformátoru zakázat.
nejsem řidič, takže v tomto směru nejsem úplně kompetentní. Když jsme byli na Lysé autem (já jako spolujezdec), parkovali jsme u Opičárny na parkovišti a vše bylo v pořádku.
Nejspíš hlavně ať lidí parkují kde mějí.
nekde na kraji ostravice velky parking by byl fajn a y tama stezka primo na turistickou znacku
nemám vlastní návrh, ale proslýchá se, že má být parkoviště „u transformátoru“ zpoplatněno jen platbou celodenní ve výši 100 kč, což se mi zdá hodně, protože návštěvníci Lysé hory tam budou parkovat v průměru asi 4-5 hodin, a pro turisty, kteří tam chodí často by to bylo neúnosné.
Nemám, co bych napsala
Nemám.
Neměla jsem s parkováním problém,když jezdím přes týden.
Nenapadá mě nic
není enem Lysa i na ostatni naše vrcholy je třeba turisty dostat, na Javornik, na Pustevny , na Travny
Není nic co bych chtěl říct
Není nic dalšího
není potřeba více park.míst, je třeba chránit přírodu
Není problém v parkování, ale v některých lidech, kteří by nejraději vyjeli autem až na Lysou horu. I kdyby jste udělali nové záchytné parkoviště na Ostravici, tak se bude stejně většina řidičů snažit dojet až k transformátoru.
neparkovat
Neplacená parkoviště.
Neplacená parkoviště.
Nesmyslné omezování a pokutovani řidičů stojících podél cest, když mnohdy neomezují žádná vozidla
Nevím, protože ve svém věku již na Lysou pěšky nechodím, ale v minulosti jsme chodili často a žádný problém s parkováním nebyl.
Nevím, zda existuje nějaký seznam uvádějící kapacitu parkovacích míst daného parkoviště pod Lysou horou. Kdyby však byl součástí aplikace, tzn. počet míst na daném parkovišti a jeho aktuální obsazenost v daném dni, bylo by to užitečné. Bylo by fajn, kdyby tyto informace byly i na různých (turistických) webech, v informačních centrech apod.
Nevim. Pruhy k parkovani? Cedulky vyzyvajici lidi ke slusnemu chovani=spolecne si uzijeme vylet?
nevlastním auto
Nezpoplatnovat parkovací místa. A pokud ano, možnost platby kartou.
Nic bych neměnila. Kdo jede brzy, nemá s parkováním problém.
Nic mne nenapadá,na Lysou teď chodí davy a s parkováním budou problémy furt.
Nic mne nenapadá.
nic, jen mě mrzí, že lidi občas parkují jak prasata, kde se jim zlíbí. A pak se jako prasata chovají i na horách
obnoveni provozu autobusu na Lysou horu
Odstupňovat cenu parkování podle času, parkovací hodiny.
Ohledně parkování asi ne. Místo si vždy najdu, ale mohl by F-M Band v lepších časech udělat koncert na Lysé :-). Zdraví Michal 🙂
ohleduplnost k přírodě pro tzv.“turisty“
omezit parkování na silnici k Sepetné
Omezit počet lidí 😀 😉
Omezit vjezd i parkování, propagovat a posílit hromadnou dopravu.
Online situaci s parkovanim
Opravit parkoviště u Transformátorů, v zimě v nejvytizenejsich hodinách klidně zavést semafor při výjezdu k transformátorů – nebezpečné mijeni
Organizovat a zpoplatnit parkování v nejnavštěvovanějších dnech.
otevřte obchodni centra
Parkovacích míst je dost…přece nemůže stále příroda ustupovat potřebám lidí…
Parkovacích míst je dostatek jen lidé potřebují pokud možno dojet až na vrchol!!!!
Parkovacích míst je všude málo nejen na horách
Parkování ani u „Trafa“ ani v „Centru“ , ale třeba vytvořit centrální parkoviště až naproti benzínové pumpě.
Parkování by mělo být jen na vyhrazených parkovištích, které by měly ve špičkách sezóny kapacitně vystačit na možný počet návštěvníků Lysé Hory.
Parkování bych umožnil pouze tělesně postiženým. Ostatní lidé můžou využit nádherné dostupnosti všech výchozích míst vlakem a autobusem.
Parkování mimo centrum Ostravice by bylo fajn. Více parkovacích míst ve Frýdlantu jako výchozí bod. Odtud pěšky, vlakem či na kole.
parkování na hodiny
parkování o víkendu na frekventovaných místech pod kopcem zpoplatnit !
Parkování pod Lysou je šílené kdekoliv. Snad se situace zlepší.
Parkování zdarma
Parkovat na místech, kde příjezd nevedl přes již značenou trasu (ohrožování turistů) – parkování u lanového centra a parkování dostupné i v zimě.
Parkoviště by měla být placená
Parkoviště by mělo být zdrama.
Parkoviště nejsou nafukovací a jsou přetížená, ale nevím, kde na Ostravici by se dala další vybudovat
Parkoviště nenafoukneme, zkuste jezdit na hory v méně exponovaných časech.
Parkoviště pod Lysou horou u transformátoru by mohlo být lépe využité pokud budou vyznačena parkovací místa. Pravděpodobně by vyznačení parkování bylo přínosem i na příjezdové cestě.
Parkoviště se snažit situovat hlavně do míst, kde člověk může jít jednou trasou nahoru a jinudy zas dolů. Nebude pak vznikat takový přetlak na nějaké konkrétní značené trase.
Pevné nervy s neukázněnými řidiči
Pevné nervy s neukázněnými turisty.
Pevné nervy:-)
Placené stání.
Po covidu se to trochu zlepší. Ale je fajn že všichni chodí na Lysou aspoň je jinde klid
Po covidu se to zlepší samo 🙂
Po dohodě s ČD zvážit parkoviště na nevyužívaném kolejišti nádraží Ostravice
Po obsazení vyznačených parkovacích míst zajistit signalizační tabule, které oznamují zákaz
příjezdu a upravit místní pokuty za parkování na zakázaných místech /na př. 1 000 Kč/.
Pod „Petrem Bezručem povolit parkování podél cesty.
Pod Lysou by nebyl problém najit plochy, kde by se daly vytvorit parkovaci plochy s nezpevnenym povrchem, ale dnešní úřední mašinérie a asi nepruznost obci a kraje to resit to neumožní. Chodím na Lysou pravidelně 15 let. Lepšího psychologa jsem neviděl. Vlastně jsem nikdy žádného nepotreboval. Nejsem tam každý týden, ale možnost jít asi 10 různými trasami, ve čtyřech ročních obdobich buď pěšky, na běžkách, na kole, se snowboardem nebo bobama a buď sam nebo s rodinou nebo kamarády dělá z Lysé prostě parádní lokalitu, která udržuje v dobré fyzické a psychické kondici hromadu lidí. Nelíbí se mi rostoucí populismus, že turista je v lese škodná. Nedávný lockdown hezky ukázal co si o nás myslí starousedlici. No jeste, že jsou turistické stezky pro všechny. A je to jak se vsim 95% lidi si to užívá a nemá problém a 5% křiklounů bude mít problém vždycky. Akorát teď jsou díky FB atd vic slyset.
podle mně je zbytečné budovat nová parkoviště,spojení vlak autobus funguje a dále pěkně po svých pěšky
pokud bude zpoplatněno parkování u transformátoru, udržovat příjezdovou cestu a informaci o zaplnění parkoviště semaforem.
Pokud by byla častější veřejná doprava, tak bych ji preferoval.
Pokud chci vzit do hor 70-leteho ne zcela vitalniho seniora, nemoznost zaparkovat auto co nejbliz mu bere moznost v horach pobyvat, primo na Lysou jsem je bravala autobusem z Raskovic
Pokud napadne sníh, prosím odklidit z parkoviště.
Pokud vyrazíme brzy ráno,na vyhrazeném parkovišti zaparkujeme, při návratu vidíme zaparkována auta všude, určitě by byla vhodné upravit spoje vlaky busy návaznost a četnost.
Pokud vyrážím nahoru kolem 8 ráno nemám problém zaparkovat na jakémkoliv místě, samozřejmě myslím vyhrazená parkoviště, i o víkendu. Největší provoz začíná až si všichni o víkendu přispí a vyrazí kolem 10hod.
Pokutovat řidiče za špatné parkování hned.
Policie nedává pokuty v zatáčce na Papežové. Na co ji máme?
Policie nedává pokuty v zatáčce na Papežové. Na co ji máme?
Posílit vlaková a autobusova spojení , auta nechat doma.
poslední parkování u Rajské boudy
postavení většího centrálního parkoviště
Postavit lanovku pro turisty, kteří pravidelně na Lysou chodili, ale již ze zdravotních důvodů nemohou. A tak rádi by se tam podívali. Ne autobusem, na který se musí půl roku dopředu přihlásit a pak třeba leje.
použijte MHD ,případně železnici
Preferuji vlak + BUS, pro špatné parkování
Problém není parkování jako takové. Ale to, že pro lidi jsou Beskydy Lysá nebo Pustevny. Nic jiného neznají. Snad by pomohla osvěta že Beskydy jsou mnohem víc než jeden kopec a přelidněné sedlo.
Prosím, nedělejte z Lysé hory Václavák.
Prosíme více parkovacích míst na Papežově. Hlavně v zimním období je velký problém se zaparkováním.
Protože nejčastěji používám vlak, moc mi parkování nechybí.
Při současném vzrůstajícím počtu návštěvníků hor je to veliký problém. My se snažíme vyhnout nejexponovanějším časům.
Při výstupu mimo frekventované časy nemám problém( ráno,večer ,mimo weekend) a bylo by fajn, kdyby se upustilo od zvažovaného zpoplatnění parkování v Ostravici u trafa.
Přidejte Služby zákazníkům jako vyznačené stání , WC apod.
Raději bez auta 🙂
Regulovat dopravu a počet lidí
Rozdělit a označit parkoviště podle obtížnosti navazující turistické trasy.
Rozsiril bych tuto iniciativu o cele beskydy. Treba Visalaje jsou masakr 🙂
Rozšíření parkovacích míst
rozšíření parkovišť v centru obce Ostravice
Rozšíření placených parkovacích míst, které by obcím přinesly peníze do rozpočtu a bylo by tak možno je zpětně investovat do dopravní infrastruktury a parkovišť, čímž by se zlepšily možnosti dopravy a parkování. Navíc by více těchto míst přineslo jakýsi řád do parkování a ve výsledku by to bylo pro návštěvníky velkým přínosem.
rozšířit množství parkovacích míst, klidně placené a pokutovat parkování mimo.
Rozšířit parkoviště na Papežově
Rozšířit placené parkoviště na Ostravici a v Malenovicich
semafor
Směřovat turisty všude a ne jen na Lysou horu, chápu že je to nejvyšší vrchol Beskyd (sám si na něj párkrát za rok vyšlápnu, jako P.Bezruč), ale Beskydy jsou celé krásné a je zde spousta jiných pěkných vrcholů, míst k výšlapu a chat nabízejících občerstvení.
SNAŽIT SE ZVÝŠIT PARKOVACÍ KAPACITY A TRESTAT EXEMPLÁRNĚ TY KTEŘÍ PARKUJÍ MIMO !!!!
Sportu zdar!
Super nápad, obdobně jako info o parkování na Pustevnách.
Symbolickou cenu za parkovné
Ta aplikace zní jako skvělý nápad 🙂
Těžká odpověď
Těžko říci, už tak je to přeplněné.
Trpělivost, až skončí korona, bude klid.
Tucne pokuty tem kteri idloze svoji plecku kde se jim zlibi
Ty co parkuji v lese, zapalit
Umožnit parkování podél cesty, nebo zlepšit možnosti (i placeného) parkování u hotelu.
Upravit a zvelebit parkoviště U Trafa!
upravit parkoviště u transformátoru k větší kapacitě
Určitě nedělat více parkovacích míst, na Lysou chodí teď více lidí jen v rámci Covidu
Určitě více parkovacích míst
Uvítal bych větší množství vlakových spojů s dostatkem míst.
uvítal bych vyšší frekcenci spojů busů, až už k Bezruči nebo na Visalaje (zda návaznost směr Frýdlant n.O.
Uvitala bych vice parkovacich mist na Papezove odkud nejcasteji vyrazime z detmi. Jezdime az z Bohumina a uz nekolikrat se nam stalo, ze nikde nebylo misto na zaparkovani a jen kvuli tomu jsme museli zase odjet domu.
Uvolnit zakazy parkovani v okolnich udolich -napr Moravka -Bebek v zime , tim se ti lidi vice rozprostrou.Kdo nemuze tam, tak jede na Lysou
Už by mohli konečně otevřít obchody,ať se hory zbaví pseudoturistů, kteří se neumí chovat pod horami ani na horách!
v dotazníku na konci chybí možnost neodpovídal pro ty co auto nevyuzivaji
V případě, že vlastním chatu v obci Krásná,ale nejsem v zimě schopna zaparkovat u chaty, bude možná nějaká povolenka na parkování pod kopcem – samozřejmě je v tomto případě nutno parkovat mimo parkovací místa – žádné tam nejsou a odhrnuto taky ne.Oblast pod Žorem.
v současné době velkého náporu turistů se raději vydávám na méně známé kopce a trasy než na Lysou a pod.
V zimě lépe udržovat příjezdové komunikace. (Apel na údržbu silnic)
v zimě lepší odklízení sněhu
V zimě posypat cestu stěrkem k hotulu Bezruč ( je-li v majetku kraje).
Včasné info o uzavírkách obci kvuli přetíženosti ideálně přes aplikaci. Díky
Velká záchytná parkoviště a lanová dráha nebo zubačka na vrchol jako v Rakousku… a zelených nebo vlivu na životní prostředí se nebojí.
Velké neplacené parkoviště pro turisty
větší parkoviště
Větší parkoviště bezplatné
větší parkoviště na pile
Větší počet park. míst v Ostravici
Víc parkovišt
Více informací na internetu
Více informací o parkování na více místech…
Více košů
Více parkovacích míst
více parkovacích míst
Více parkovacích míst
Více parkovacích míst by se určitě hodilo
Více parkovacích míst bych uvítal
Více parkovišť a ať jsou klidně placené
Vice propagovat cestu vlakem ktera je ze smeru FM a Ostrava nejperspektivnejsi. Z FM i s přestupem cca 30min to je vyborna dostupnost.
vnést systém na parkoviště u trafa a rozšířit ho
Vse v poradku, nemam problem s parkovanim na vyhrazenych mistech i kdyz online obsazenost parkovist by mohla byt dobra vec, tak nejak vseobecne.
Vše ok
Vše ok:)
Vůbec bych nepouštěla auta do kopce (v Ostravici). Bylo to strašné, jak ucpané to bylo auty. Nehledě na to, že otravují pěší turisty po cestě (neustále musí dávat pozor a dávat autům přednost). Případně v kopci parkování zpoplatnit a nějakým způsobem řídit. Ti řidiči, kteří aplikaci mít nebudou, stejně nahoru pojedou v naději, že jedno místo pro ně se najde.
výběr parkovného
Vybudovat místa k zaparkování.
Vydat mapu kde budou zakreslené parkoviště kolem LH včetně informací o parkovném a vyznačené trasy na LH, kde bude uvedená vzdálenost od parkoviště na vrchol, náročnost výstupu, turistické chaty, případně další informace…
…. například informace zda je cesta vhodná pro kočárky, kola….
Vyřešit nezákonná parkování podél hlavní komunikace Krásná – Visalaje.
Vyřešit úklid
Vyšší parkovací kapacita
Vytvořit další parkovací místa
Vytvořit i nová parkovací místa.
vytvořit parkovací místa
vyznačené místa
Vzájemná ohleduplnost.
Vzhledem k důchodovému věku využívám raději jiné dopravní prostředky než auto.
Vzhledem k faktu, že z Lysé hory se poslední dobou stal “Václavák“ a více komerční, než-li turistické místo, vidím v parkování v okolí, potažmo Ostravici dlouhodobějším problémem. Ovšem vše je hlavně o lidech, a toto bude věčným problémem.
WC na parkovišti považuji za samozřejmost. Zlatník je nej.
Z naší malé obce a s 2 malými dětmi se jinak než autem na hory nedostanu 🙁 Mrzí mě to. Snad jednou vše kolem covidu utichne, lidé budou opět cestovat a přirozeně se rozprostřou mezi své oblíbené destinace. Zdá se mi totiž, že až nyní vyvstal problém s parkovacími místy pod Lysou, ale možná se pletu.
Návrh pro lepší dostupnost a parkování bohužel nemám. Přeji si jen, ať jsou spokojené všechny strany obce-místní lidé-turisté.
Děkuji.
Za mě je to tak dobré.
Zadne neukaznene ridice.
Zachovejte parkoviště u transformátoru
Záchytná parkoviště (Frýdlant, Raškovice) a kyvadlová doprava
Záchytné parkoviště by mohlo být v Prazme u kostela. Lidé z města neví o možnosti zde parkovat a využít pak autobusovou linku, která by mohla být o víkendech posílena…..
Zajistit větší kapacity parkoviště i za cenu poplatku
zajistit více parkovacích míst
Zákaz parkování pod Butořankou ( myslím, že u trafa), anebo je silně zpoplatnit. Pěší turista se musí stále vyhýbat autům.
Zakazal bych rošiřovat možnosti dojezdu autem!Spíše zakaz vjezdu do stavajících
míst! Upřednostnil bych vždy důstojnou kyvadlovou dopravu ekolog.busy! V hodně umístěna
záchytná parkoviště ve spolupráci s přílehlými obcemi. Pěší a cyklisté pouze po dovolených
cestách a stezkách. A nebo úplný zákaz vjezdu mot.vozidel do vnitřních části Beskyd.
V naši i mnohdy turistické obci a široké veřejnosti je VELMI nízké vědomi co je ochrana
našich pohoří. A chováni v nich!!!!A zpátky k dopravě do hor.Turistika je vždy PO SVÝCH!!!
A ti co v horách nebudou nikdy prospěšnymi jedinci ať radějí turistiku dělaji v supermarketech! Tam si méně ublíži a hory budou chráněné přírozenými cestami.
Ti kteří miluji pohyb v horách tam budou i po absolutním zakazu vjezdu motor.vozidlum!!!
Příkladem je Švycarsko. Zákazy vjezdu jsou do velkého množství míst i do velkých center.
A turismus je tam obrovský ale s MAXIMÁLNÍ ochranou hor!!!
Ale myslím,že jakakol.snaha zde něco zlepšit vždy narazi na obrovskou překažku. Lenost,hloupost a hlubokou,zakořeněnou nukázněnost v naší domácí společnosti.
zakázat parkování za řekou ostravicí směr lysá
Zakazat parkování u transformátoru, turisté jdoucí od vlakového nádraží na LH jsou ohrožováni obrovským množstvím projizdejicich aut. Určitě rozšířit parkování v Malenovicích. Problémy s parkováním bývají v dopoledních hodinách. A to už před pandemii. Rozšíření parkovišť bude vhodné.
Zakázat vjezd auty až pod Lysou odkudkoliv a vozit nás tam turisty pouze turistickým busem. Situace je šílená a jednou k tomu stejně dojde..🙁
Zakázat vjezd k transfornatoru. Vytvořit záchytné parkoviště v katastru Ostravice.
zbudovat klidně i placené parkoviště, např. u hotelu P. Bezruč se platí a není zo žádný problém, když vím, že zaparkuji bez problému tam kde mohu. Nějaká symbolická částka nikoho asi bolet nebude, když má na to aby dojel autem, např. 30 kč.
Zdražit pracovné o 100%
Zlepsit verejnou dopravu
Znechutit lidem chození na Lysou a otevřít konečně nákupní centra, pak se i já s chutí na nejvyšší vrchol Beskyd vydám. Za nynějších okolností tam odmítám chodit.
Zodpovědnost a dodržování všech nařízení.
Zpoplatněna parkoviště nejsou řešení.
Zpoplatnění parkování ve výši min. 200kc
Zpoplatnit parkování částkou min. 200 Kč
Zpoplatnit parkovani, obce by z tech turistu mely nejaky prijem a omezilo by to pocet aut.
Zpoplatnit parkování, tj. za podmínky kvalitních parkovišť.
Zpoplatnit různá stání (u transformátoru, Papežov…) peníze investovat do rozšiření dalších parkovacích míst.
Zrusil bych ty pokuty u Bezruce
Zřetelný a přehledný seznam veřejných parkovišť. Řádně označených (např. i dopr. značkou se vzdáleností k parkovišti.) A taktéž soukromých (placených) parkovišť. Třeba i formou bilbordu při vjezdu do obce. Hlavně aby to někdo staral a aktualizoval.
Zřizování centrálních parkovišt,s kyvadlovou dopravou miniautobusy,třeba i zpoplatněnou.
Zveřejnit přehled všech dostupných parkovišť. Nebo pokud už jsou zveřejněné, tuto informaci šířit.
Zvětšit aktuální parkoviště
zvětšit kapacitu parkovacích míst
Zvýšení parkovacích míst.
Zvýšit kapacitu parkování na Ostravici centru
Zvýšit počet spojení vlak – bus, aby nebylo nutné dopravovat se auty.
Žiju bez auta. Doporučuju!