Beskydské kočárky: výlet k hospůdce U Veličků

Jak, že se to říká? Nebyl v Beskydech ten, kdo nebyl U Veličků?  Něco na tom bude! Dnešní TIP na MÍSTO je Hostinec U Veličků. Aneb navštivte nejstarší hospodu v Beskydech i vy!


 

Zajímavosti:

  • Fakta: stezka takto naplánovaná má cca 2km – 0:50 h., ↑ stoupání 182 m, ↓ klesání 7 m.
  • Nejvyšší bod: 659m.n.m., Nejnižší bod: 477 m.n.m.
  • Popis: nejschůdnější trasa k Veličkům s kočárkem vede od restaurace Rajská bouda. Cestou narazíte na Odpočinkové místo Satina – u korátka. Odtud je to už jen malý, zato výživný, kousek k vašemu cíli. V cíli se můžete občerstvit. Paní Romana Veličková vám ráda nabídne čepované pivo, nealkoholické nápoje a samozřejmě něco málo k snědku (polévka, tvarůžky, apod.). Dále si v hospůdce můžete zakoupit suvenýr s motivem Lysé hory. Za hospůdkou je velká louka, na které si můžete udělat piknik a odpočinout si. Děti si zde můžou poběhat a zahrát na honěnou. Pokud půjdete s dítětem v krosně nebo nosítku, můžete se odtud vydat dál. Například směr Lukšinec, Lysá hora nebo Ivančena, Albínovo náměstí, U Zbuja atd.. Trasa je vhodná pro sportovní i městský kočárek.
  • Zajímavosti: Přírodní památka vodopády Satiny, Po stopách zbojníka Ondráše, Odpočinkové místo Satina – u korýtka.
  • Období vhodné pro návštěvu: jaro, léto, podzim
  • vevnitř se nachází klavír a kytara. Vzpomínám si na nádherné chvilky u klavíru a kytary. Sem tam jsem tam také něco zabrnkala i já, ale to už je dávno
  • Parkování: Lze využít placené parkování u restaurace Rajská bouda, nebo přijet vlakem do Frýdlantu n.O. a přesednou na autobus č.864345, který vás doveze do Malenovic (zastávka Malenovice, parkoviště).

Trasa: 50 min, 2 km,  Výškový profil stoupání ↑182 m, klesání ↓7 m

Adresa: Malenovice 47, 73911, GPS: 49.5638036N, 18.4152078E


Co dále na žluté stezce Po medvědích tlapkách uvidíte: