Pralesem přes Medvědí skálu

Mezi nejzajímavější a nejdobrodružnější pasáže žluté stezky patří oblast kolem Medvědí skály (680 m n. m.) Z asfaltové silnice lemující Ostrou horu vede od krmelce nahoru smrkovým lesem jehličnatý chodníček, který se po chvíli náhle, jako mávnutím kouzelného proutku, změní doslova na prales. Dosavadní pravidelnou geometrii „umělého“ lesa střídá úzká pěšinka vedoucí svahem mezi buky, duby, jedlemi a náletovými dřevinami. Vrcholovou prémií po výstupu mezi až 200 let starými mohykány je pak úžasný výhled z Medvědí skály do údolí řeky Ostravice.

Dobrodružství začíná u krmelce

Nejrychleji se k začátku výše zmíněné části žluté stezky dostanete po asfaltové silnici vedoucí nad bungalovy a hotelem Sepetná. Od brány hotelu je to po silnici ke krmelci 800 m. Pak začíná to pravé beskydské dobrodružství.

Doplnění energie U Zbuja 

Po zdolání Medvědí skály pokračuje trasa žlutého medvídka přes sjezdovku Ostrou (nádherný výhled na Lysou horu) ke Dřevjance U Zbuja, kde teče Bernard proudem, praská dřevo v kamnech a mezi hosty vítězí vyhlášené bramborové knedlíky s borůvkami.

 

 
Drobnička na cestu: S sebou doporučujeme vzít plavky, v RelaxCentru Sepetná můžete výlet zakončit v bazénu s 90m toboganem.
 


Co dále na žluté stezce uvidíte: