Mapa medvědích tlapek pro sezónu 2022 je venku

Návštěvníci či obyvatelé centrální části Beskyd mohou i letos bez obav vyrazit po medvědích tlapkách za místně zajímavými cíli v okolí Lysé hory. Čeká je šest značených okruhů i soutěž o hodnotné ceny.

Po medvědích tlapkách, razítka

Po medvědích tlapkách, razítka

„Trasy jsou nenáročné, navržené tak, aby povodily výletníky po Malenovicích, Frýdlantu, Ostravici, Pstruží, Čeladné a blízkém okolí, nabídly dostupné výhledy, místní gastronomické i řemeslné zážitky a samozřejmě přinesly užitek našim podnikatelům,“ vysvětluje základní myšlenku medvědích tlapek Vít Březina, předseda spolku Beskydhost, který trasy se symbolem medvěda udržuje.

V těchto dnech probíhá distribuce aktuálního vydání oblíbené hravé mapy do klíčových turistických infocenter členských obcí pod Lysou horou. K dostání bude i na recepcích hotelů, v restauracích, kavárnách a dalších zájmových objektech spolku Beskydhost.

Spolek složený z podnikatelů i zástupců místně dotčených obcí začal s tlapkami už v roce 2003. Z původní jedné trasy se propracoval k dnešním šesti kvalitně značeným okruhům, které jednotlivé členy spolku šikovně propojují. Každá trasa má svou barvu i zvířecího maskota, systém úkolů a soutěžních otázek s přírodovědným přesahem.

Na své si po tlapkách přijdou především (pra)rodiče s dětmi, rekreační turisté i aktivní senioři.

Aktualizované mapy vyšly i letos několikatisícovým nákladem a jsou pro turisty zdarma. Z iniciativy spolku  a MSK bude údolí pod Lysou horou brázdit i výletní Tubus. Zbývá tedy už jen chytit inspirací – a vyrazit do svahů pod Lysou.

www.pomedvedichtlapkach.cz