Beskydský TuBus je zpět

TU nemusíš autem, TU jezdí TuBus“. To je motto shuttle-busu s názvem TuBus, který i letos  bude brázdit Beskydami trasu Ostravice – Sepetná – Ostravice  – Staré Hamry – Gruň. Turisty bude vozit každou sobotu a neděli od 2. 7. do 25. 9. 2022.

Zastávky jsou označené zeleným logem stejně jako v loňském roce

TuBus logo

„TuBusem chceme návštěvníkům Beskyd usnadnit pohyb mezi východišti a cíli turistických tras pod Lysou horou a ve Starých Hamrech. Nabízíme jim bezplatnou dopravu, kterou pohodlně využijí od vlakového nádraží v Ostravici, na vybraných zastávkách a záchytných parkovištích. Například Na Pile v Ostravici a na Samčance ve Starých Hamrech. Uvědomujeme si zátěž, kterou je individuální doprava v turisticky exponovaných částech Beskyd, a chtěli bychom přírodě tímto krokem pomoci. TuBus turisty zaveze hlouběji do míst chráněné krajinné Beskydy, aniž by lokalitu zatěžovali individuální dopravou,“ vysvětluje základní myšlenku předseda spolku Beskydhost, který letos dopravu TuBusem organizuje, Vít Březina.
TuBus se letos podařilo provázat také s vlaky ČD. Konkrétně s Lysohorem, na který TuBus přímo navazuje na příjezdu i odjezdu z Ostravice.

Výletníci si tak mohou svoji trasu naplánovat a užít si bezstarostný výlet po horách. Členové spolku Beskydhost jim za tím účelem připravili celou řadu doporučených tras a výletů.

Trasy, stejně jako orientační odjezdy TuBusu se zastávek je možné nastudovat na speciálním webu www.TuBusBeskydy.cz. K TuBusu probíhá i kampaň na sociálních sítích – Facebook a Instagram.

TuBus je provozován s podporou Moravskoslezského kraje, zatím však nikoli v režimu dopravní obslužnosti. Proto bohužel není dohledatelný přes IDOS nebo KODIS. Jediným a hlavním zdrojem informací je tedy  www.TuBusBeskydy.cz, kde najdete všechny podstatné informace.

Kapacitně je TuBus omezen na 36 (24 k sezení, 12 na stání) osob a dětský kočárek. Zatím není možné přepravovat psy, kola nebo vozíčkáře. Svezení je bezplatné.

www.TuBusBeskydy.cz * Facebook * Instagram