Pomůžeš Lysé hoře?

Přijď na brigádu, nebo vynes kámen.

Peřeje na Ostravici

Satinské a Bučací vodopády, přehrada Šance...voda u nás v kraji zurčí v potocích, klokotá v horských říčkách a skáče po peřejích...

Kraj Petra Bezruče

tichá krása lesních pěšin, všeobklopující lesy, ale také spousta zajímavostí a zábavy na "Medvědích tlapkách"...

Pod Lysou horou

Královna Moravskoslezských Beskyd se svou typickou siluetou se hrdě tyčí nad krajem a vyzývá každoročně tisíce nadšených turistů k jejímu zdolání.

Turistika pod horami

Příroda, lesy, turistika a také toulky po "medvědích tlapkách" - to je zábava, sport a relaxace...

Vydejte se námi
po medvědích tlapkách pod nejvyššími vrcholy Beskyd!

Aktuálně z medvědích tlapek:

O medvědích tlapkách:

Milí návštěvníci, na úpatí Beskydských nejvyšších hor, leží 4 vesnice: Ostravice, Malenovice, Nová Ves a Čeladná. Nespojují je jen krásné výhledy a blízkost hor, ale také regionální značené turistické stezky. Po medvědích tlapkách pod nejvyššími vrcholy Beskyd se můžete vydat společně s 6 zvířátky, které jsou maskoty jednotlivých tras.

Místní znalci a domorodci vybrali ty nejzajímavější místa, krásné výhledy a občerstvovací stanice, které spojili značkami žlutého, oranžového, červeného, zeleného, modrého a černého medvídka. Výchozím bodem stezek Po medvědích tlapkách mohou být místní vybraní poskytovatelé ubytování a občerstvení. Mírné převýšení, mnoho záchytných bodů a zvířecí průvodci zaručí, že je zvládne každý výletník - babičky s vnoučátky, maminky s kočárky, školní třídy i občasní turisté. Vy si tak Beskydy opravdu užijete!

Po medvědích tlapkách

MEDVĚDÍ STEZKA
 
MEDVĚDÍ STEZKA
Posedíte na vyhlídce na Medvědí skále. Občerstvíte se U Pacošů s nádherným výhledem až k Jeseníkům. Kochat se budete u Satinských vodopádů, které patří k nejkrásnějším místům těchto hor.
LIŠČÍ STEZKA
 
LIŠČÍ STEZKA
Tato trasa vede po obou stranách údolí Ostravice. Od údolí Sepetného potoka až po potok Bučací. Uvidíte také Peřeje, jedno z nejkrásnějších míst na řece Ostravici.
JEZEVČÍ STEZKA
 
JEZEVČÍ STEZKA
Pohodová trasa vás provede podél hory Ondřejník. Užijete si nejkrásnější výhledy na Beskydy. Posedíte u kaple, která prý ukrývá vchod do tajné chodby zbojníka Ondráše.
KRKAVČÍ STEZKA
 
KRKAVČÍ STEZKA
Dvě nejvyšší hory Beskyd, Lysá hora a Smrk, vás provedou podél řeky Ostravice. Od penzionu Sluníčko dojdete k hrázi přehrady Šance a ochutnáte pivo v místním pivovárku.
ZAJEČÍ STEZKA
 
ZAJEČÍ STEZKA
Bobová dráha na úpatí Malé Stolové je jedním z míst na výpravě kolem Čeladné. Ideální trasa pro krátký cyklovýlet z náměstí s odpočinkem na oblíbeném místě Pod Smrčkem.
ČAPÍ STEZKA
 
ČAPÍ STEZKA
Nenáročná trasa na Nové Vsi kolem krásné říčky Satiny v podhůří Beskyd. Můžete navštívit Jízdárnu, kochat se na letišti nebo jen tak obdivovat místní přírodu.

Soutěž - zapojte se a vyhrajte!

Soutěžní formulářMilí návštěvníci Beskyd, máme pro Vás připravenu dlouhodobou soutěž. Pojďte s námi objevovat Beskydy a soutěžte o zajímavé ceny! Během turistiky Po medvědích tlapkách narazíte na cedule s otázkou. Pokud odpovíte v našem webovém formuláři na tyto otázky, budete zařazeni do slosování o hodnotné ceny. Může to být pobyt v hotelu, jízda na bobech a nebo 10 porcí zmrzliny. Navíc na většině míst s otázkami dostanete v restauraci, popř. na recepci razítko do své mapy a za razítka pak suvenýr.

Beskydhost se o Vás postará!

Beskydhost se o Vás postaráNáš turistický region se snaží neustále vylepšovat portfolio nabízených možností pro návštěvníky, hosty a turisty všeho věku, zdatnosti i preferencí volnočasových aktivit, a tak si zde přijdou na své: pěší turisté, nordic-walkeři, cyklisté, lyžaři i golfisté.

Vítáme aktivní sportovce, důchodce, rodiny s dětmi….

Pro všechny z Vás je připravena pestrá paleta služeb a možností - stačí si jen správně vybrat. Ubytování Vám rádi zajistí ochotní a přívětiví poskytovatelé místních ubytovacích služeb - od ubytovny až po designové a wellness hotely. Těšíme se na Vaši návštěvu!