Jak objevovat stezky po medvědích tlapkách – FAQ

Ptáte se nás na několik věcí, zejména o plánování tras a práci se stezkami a portálem mapy.cz.
Zkusíme na některé odpovědět. Pokud tady odpověď nenajdete, ptejte se prosím tady. Budeme postupně odpovědi zveřejňovat.

Kde najdu přesný popis trasy ke stezkám po medvědích tlapkách?

Na jednotlivých stránkách ke stezkách (je jich celkem 6) postupně doplňujeme informace a popis.
Takhle by měl časem vypadat popis ke všem stezkám: https://www.pomedvedichtlapkach.cz/modra-stezka-jezevec/

Kde najdu na mapě výchozí body pro jednotlivé stezky?

Jelikož stezky tvoří okruhy, je vcelku jedno, kde na něj nastoupíte. Nedá se tedy říct odkud a kam vede – výchozí bud si vybírá návštěvník sám ať už podle toho, jestli je třeba na stezce ubytovaný, nebo jakým dopravním prostředkem ke stezce přijel. Často si turisté okruhy zkracují podle svých potřeb a náročnosti. 

Jak si mám svůj výlet naplánovat?

Nejlépe je plánovat předem v počítači a pak si trasu poslat na mobil. Pro jednotlivé stezky stačí kliknout na mapě do pravého spodního rohu. Budete přesměrování na stránky mapy.cz.  Tam si vyberete začátek a cíl vaši cesty a případně body, přes které chcete projít. Viz další bod. 

Jak naplánovat výlet na mapy.cz?

Měli byste mít co chcete vidět. Tedy mít rozmyšlen začátek a cíl vaši cesty, případně body, přes které chcete projít. To můžete udělat na našem webu, nebo za pomocí papírové mapy. Pak to chce si buď vybrat už nějakou naplánovanou trasu z našich stránek, třeba tady na této stránce jsou tipy pro kočátky a zkrácené trasy: 
https://www.pomedvedichtlapkach.cz/trasy-pro-kocarky/

A poté plánovat přímo v aplikaci mapy.cz dle těchto návodů: https://napoveda.seznam.cz/cz/mapy/planovani-tras/planovani-tras-autem-na-kole-na-lyzich-na-vode-pesky/
https://napoveda.seznam.cz/cz/aplikace/aplikace-mapy/mapy.cz-pro-mobilni-zarizeni/planovani-vyletu-aplikace-mapy